2020 III. turnus

1.8. – V pořádku jsme dorazili na Sloní louku, naše první tábořiště. Během odpoledne postavili tábor, zabydleli se a koupali. Večer jsme byli svědky zajímavé události při Vontské radě. Zítra bychom si měli zkusit prvních pár kilometrů na vodě.

3.8. Včera bylo krásné počasí, dopoledne jsme hráli hry na tábořišti a koupali se. Makaci se také rozdělili do posádek. Odpoledne jsme vyrazili na vodu, na krátkou, ale pěknou etapu do Zlaté Koruny. Tam makaci našli v podzemní chodbě zajímavý vzkaz. Chvilku po večerním ohni začalo pršet a od té doby prší. Dnes dopoledne jsme hráli hry pod klubovnou a odpoledne bude asi podobné, Všichni jsou v pořádku a nálada je výborná.

6.8. Po dvou dnech a dvou nocích deště jsme včera odjeli ze Sloní louky na výlet na horní část Vltavy. Bohužel se nám při výjezdu z louky porouchalo auto, takže jsme museli výlet zkrátit a jeli pouze ze Zátoně zpět na Sloní louku, kde jsme večer opět postavili tábor. Ale etapa ze Zátoně přes Český Krumlov byla krásná, sjíždění jezů příjemné a počasí pěkné. Dnes jsme na Sloní louce, sušíme věci, hrajeme hry a koupeme se. Na zítra máme domluvenou prohlídku grafitových dolů a projdeme si Český Krumlov.

8.8. Ve čtvrtek se konal velký závod O železného Vonta. Velkým Vontem se stal Vojta v kategorii Vontů a Andy v kategorii Vontek. V noci se u ohně objevil Široko, ukázal nám hlavolam a zmizel v lese. Makaci se vypravili za ním, v lese ho dohonili a on jim sdělil, že hlavolam předá jen nejlepšímu z nejlepších. Také nás poslal za poustevníkem u staré štoly, Včera byl docela náročný den, byli jsme ve Stínadlech – Českém Krumlově. Našli jsme poustevníka a v podzemí i další tajemný hlavolam. Zatím se nám ho ale nepovedlo otevřít. V uličkách města jsme našli Svatyni Uctívačů ginga, posbírali listí a potom nafoukli lodě a vrátili se přes Krumlovské jezy do tábora. Dneska je znova krásný den – spousta her v lese a na louce, koupání a řezání dřeva.

10.8. Včera jsme vyrazili na celodenní výlet, jehož cílem bylo dobytí vrcholu Kluka. Převážná část cesty vedla lesem, takže byl výlet příjemný. Do tábora jsme se vrátili k večeru a hned skočili do řeky. Po výborné večeři byl zahájen tradiční Makačí den – děti si od večera do večera vedou tábor sami. Zatím se jim vede dobře, dopoledne štípali dřevo a teď se někteří chystají začít vařit oběd, ostatní se koupou. Všichni jsou zdraví a v pohodě.

11.8. Makačí den byl úspěšný, jídla dost a bylo dobré, večer byl tábor pěkně uklizený. V noci u ohně se objevil Široko a vyslal nás na cestu do temných uliček Stínadel – Českého Krumlova. Prošli jsme si noční, téměř liduprázdné, město a na Červených schodech pod pětibokým kamenem našli starou Vontskou kroniku. Zpět do tábora jsme dopluli za svitu baterek na lodích, chvilku před půlnocí. Dneska jsme byli na louce, hráli různé hry a připravovali na večer slavnostní oheň. Zítra dopoledne vyrazíme na dvoudenní výlet na lodích, s přespáním na Dívčím Kameni.

13.8. Dnes odpoledne jsme se vrátili z povedeného dvoudenního vodáckého výletu. Na Dívčí Kámen jsme včera připluli odpoledne, postavili na louce provizorní tábor a v noci se vypravili do strašidelného Kocouřího hrádku. Tam makaci našli bednu s ostatky Dymoura. Ráno jsme si chtěli přispat, ale už před 8 nás vzbudili sluníčko. Zabalili jsme tábor, dopluli do Boršova a vlakem se vrátili zpět na Sloní louku. Zítra nás čeká poslední táborový den.

[Gallery not found]

Comments are closed.