Povídání o táboře

ilustrace Silný je ten, kdo došel až k vrcholu hory…Silnější je však ten, kdo se z něj vrátil, aby k jeho dosažení pomohl jiným…(E.T.Seton)

O táboře

Vodácký tábor RAK je putovním táborem, s kterým každoročně tráví své letní prázdniny ve čtyřech turnusech kolem 80 dětí.

ilustraceTrasa putování na gumových nafukovacích člunech a jedné či dvou kanoích je dlouhá maximálně 100 km a představuje sjezd řeky Vltavy v úseku Lenora – České Budějovice, případně Vyšší Brod – České Budějovice. Maximální obtížnost na celé trase je podle mezinárodní stupnice WW I-.

O průběhu cesty si nejlépe utvoříme názor z mapky, která schematicky znázorňuje jednotlivá místa táboření na celé trase. Pro informaci uvádíme, že nejdelší etapa putování je dlouhá 20 km a děti ji podle našich zkušeností zvládnou v průběhu asi šesti hodin. Návštěvy nejsou na putovním táboře povoleny, ale ani zakázány. Přibližný časový rozvrh pobytu skupiny na jednotlivých tábořištích je znám při odjezdu každého turnusu z Prahy. Takže v odůvodněných případech je možno putující tábor na těchto tábořištích vyhledat.

ilustrace

Comments are closed.