III. turnus 2022

III.turnus 2022

sobota 30.7. – Po problémech s odjezdem v Praze už potom byla cesta v pohodě. Překvapivě se potom nám vyhnuly i všechny bouřky, které se kolem nás toulaly, takže jsme stihli vše potřebné, včetně rozdělení posádek. Zítra nás čeká první vodácký výcvik.

pondělí 1.8. – Včera jsme zvládli výcvik na našem vodáckém trenažéru a potom odpoledne vyrazili na první plavbu, směrem na Tróju. Dále, pod velením Odyssea, šli ještě kus po souši a po chvíli obléhání Tróju dobyli. Dnes jsme na tábořišti, hrajeme různé hry. Zítra nás čeká dřívější vstávání a přesun na další tábořiště. Všichni jsou v pořádku.

středa 3.8. – Včera jsme opustili Tróju a vydali se na cestu zpět na Ithaku. Hněv Poseidona nás ale zahnal na opačnou stranu a ocitli jsme se ve Vyšším Brodě, odkud jsme se celé odpoledne plavili na tábořiště Na Trojce. Zde jsme dnes hráli různé hry, koupali se a odpoledne vyrazili na výlet na kopec, ke kouzelnici Kirké. Ta některé z plavců proměnila v prasata. Plavba se tedy komplikuje, nicméně zítra budeme pokračovat v plavbě, čeká nás nejdelší etapa na louku pod Českým Krumlovem.

pátek 5.8. – Dnes dopoledne jsme odpočívali po včerejší náročné etapě, kdy jsme na tábořiště přijeli až po šesté večer. Počasí bylo velmi teplé, takže jsme se více koupali než pádlovali. Tábor jsme ale postavili velmi rychle, takže se vše stihlo. Po dopoledním odpočinku a celkové hygieně, jsme odpoledne vyrazili za Kyklopem, kterému Odysseus vypíchl jeho oko. Nyní nás minula jedna bouřka a vaříme večeři. Na zítra máme plánovanou návštěvu Českého Krumlova, snad nám to počasí dovolí.

neděle 7.8. – Včera jsme byli v Českém Krumlově, bohužel v době rozchodu pršelo, ale i tak si to děti užily. Po prohlídce města jsme navštívili místní bazén, pak následování hledání Poseidona a návrat zpět do tábora na lodích, přes krumlovské jezy. Večer byl povyšovací oheň, máme 5 nových lodníků. Dnes máme den oslavování Poseidona, abychom získali jeho přízeň. Na zítřek je plánovaný „Makačí den“, den, kdy si děti vedou tábor sami a sami si i vaří. Součástí Poseidonova dne byla i soutěž o železného makaka, kategorii žen vyhrála Verča, kategorii mužů Karlos. Na závěr dne nám makaci sehráli krásnou divadelní hru o dobytí Tróje.

pondělí 8.8. – Dnešní „Makačí den“ se povedl, vše proběhlo bez problémů a jídlo bylo chutné, jen večeře se trochu zpozdila. K obědu byly těstoviny s rajčatovou omáčkou a k večeři vareniky (pelmeně). I program se povedl a hlavně se nikomu nic nestalo. Na zítra máme v plánu vyrazit do sídla bohů, na horu Olymp. V noci ještě proběhla noční hra, po světluškách v lese.

úterý 9.8. – Před chvílí jsme se vrátili z výletu na horu Olymp (Kleť), kde jsme byli přítomni zasedání bohů a osvobodili Eurylocha. Byl to docela slušný výlet, cca 17km, ale přálo nám počasí, takže jsme ho zvládli bez problémů. Po návratu jsme se vykoupali a teď se chystá k večeři smažený sýr. Makaci zatím chystají slavnostní oheň, který bychom měli zapálit po návratu z dvojdenního vodáckého výletu, s přespáním na Dívčím kameni, na který vyrazíme zítra. Počasí nám přeje, tak snad to letos vydrží.

čtvrtek 12.8. – Včera jsme se vrátili z dvojdenního vodáckého výletu, kdy jsme šťastně dopluli až na Ithaku. Spali jsme na tábořišti Dívčí Kámen a v podvečer nás víla Kalypso zavedla na zříceninu hradu. Odpoledne jsme se hráli zpět na louku pod Českým Krumlovem a večer zapálili slavnostní oheň, který byl zároveň ohněm povyšovacím. Máme nového plavčíka, lodníka, 2 člunaře a dokonce jednoho kormidelníka. Dnes jsme na louce, dopoledne hrajeme hry, půjdeme se vykoupat a odpoledne nás čeká vyvrcholení hry. Počasí nám přeje.
Zítra už nás čeká jen návrat domů:
Příjezd
V sobotu 13. srpna v 16,57 vlakem Ic534 „Jižní Expres“ z Českého Krumlova na Hlavní nádraží v Praze. (Sraz na nástupišti nebo před prodejnou Sparky‘s v levém rohu vstupní haly). Odjez vlaku ze stanice Český Krumlov bude v 14,07.

Comments are closed.