2019 III.turnus

28.7. – Včera jsme úspěšně přežili jízdu vlakem. Poté jsme převozili všechny věci na naše první tábořiště U tří Veverek a postavili tábor. Trochu zapršelo až když bylo vše hotovo, ale byla to jen krátká přeháňka. Večer jsme se sešli u ohně a povídali si o táboře. Dnes nás čeká první výcvik na vodě, sjedeme si kousek Vltavy z Vyššího Brodu. 

29.7. – Včera jsme šli na pěkný výlet přes Kraví horu do Vyššího Brodu, kde jsme měli chvíli rozchod na náměstí. Poté jsme u vody nafoukli rafty a sjeli si první kousek Vltavy na tábořiště. Po příjezdu zapršelo, tak si alespoň všichni odpočinuli a večer jsme se sešli u ohně. Dnes budeme celý den na tábořišti a okolí, den plný čar, her a kouzel. Zítra nás čeká celodenní pádlování – přesun na další tábořiště.

31.7. – Včera jsme utekli z tábořiště u Veverek a příjemnou etapou na lodích se posunuli na Trojku. Odpoledne dokonce vylezlo sluníčko, takže jsme usušili věci a pořádně se vykoupali. Všichni jsou v pořádku. Dnes budeme zde na tábořišti a okolních lesích a loukách.

2.8. – Den plný čar, kouzel a her na Trojce se povedl. Her se hrála spousta a makaci také našli a zneškodnili první viteál. Večer jsme měli první povyšování. přesto jsme usoudili, že i Na trojce již není bezpečno a že je čas se posunout dál. Takže jsme včera hned po ránu vše sbalili a jeli nejdelší etapu, na louky pod Českým Krumlovem. Počasí nám přálo a na jezech si starší makaci vyzkoušeli své dovednosti na kanoích a kajacích. Cestou se také stala událost, která věštila, že je v okolí další viteál. A skutečně, za chvíli se ho podařilo nalézt. Na nové tábořiště jsme dorazili pozdě odpoledně, ale večer již bylo vše hotové a stál nový tábor. Večer u ohně Pošťák rozdal došlou poštu, která velmi potěšila. Dnešek bude trochu odpočinkový, na tábořišti a okolním lese. Všichni jsou v pořádku, jen se nám na táboře objevily vši. Po táboře, prosím, zkontrolujte dětem vlasy.

4.8. – Konečně jsem se dostal k tomu, abych zapsal aktualitu. V pátek byl den plný her na louce a v okolí, V sobotu jsme jeli na lodích na výlet do Zlaté Koruny a pěšky jsme se vrátili do tábora. Zhruba kilometr před Zlatou Korunou nás chytla pořádná bouřka, Obědvali jsme schovaní pod silničním mostem a mezitím déšť přešel, Po návratu do tábora déšť pokračoval, takže nebyl ani večerní oheň. Dnes jsme byli na výletě v Českém Krumlově, navštívili Muzeum Vltavínů, nalezli další viteál, měli volno na prohlídku města, navštívili bazén a pak projeli na lodích přes město až na naše tábořiště. Po večeři byl zahájen Rakavický festival malých čarodějů, tzv. Makačí den.

5.8. – Dnes máme Rakavický festival – Makačí den. Je to den, kdy si makaci vedou tábor sami a sami si také vaří a vymýšlejí program. Zatím si vedou velmi dobře, dopoledne strávili hraním her v lese a na louce, k obědu se vaří rajčatová polévka a k večeři je naplánována čína. Zítra bychom měli být ještě zde na louce, plánujeme velký turnaj ve Famfrpálu.

7.8. – Makačí den se velmi podařil, makaci předvedli své zkušenosti a schopnosti. V noci jsme museli jít po odrazkách a bludičkách do lesa plného mozkomorů, kde jsme nalezli další viteál. Včera byl velký celodenní famfrpálový turnaj a večer tradiční zápas ve fotbale se sousedním táborem. Po loňském vítězství jsme letos prohráli 3:1, ale 2 z největších kluků nehráli. Stavěli totiž velký slavnostní oheň, který jsme večer zapálili a seděli u něho dlouho do noci. Nyní se balíme na dvojdenní vodní výpravu na Dívčí kámen a do Boršova. Vrátit bychom se měli zítra pozdě odpoledne.

8.8. – Dvojdenní puťák se povedl, i počasí nám vyšlo. Na Dívčím Kameni jsme v podzemí nalezli poslední viteál a dnes jsme dopádlovali do Boršova a vrátili se spět k naším stanům. Večer makaci svými kouzly zlikvidovali Voldemorta a zítra se vydáme najít jeho opuštěné doupě. Všichni jsou unavení, ale v pořádku, a už se začínají těšit domů. Měli bychom přijet v sobotu ve 14,27 na Hlavní nádraží v Praze.

12.2. – Tábor úspěšně skončil, děkuji všem za účast a odvedenou práci.

[Gallery not found]

Comments are closed.